Więcej na ten temat

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

 • Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

  Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. lecz nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. a może podniesienie najniższej emerytury, a może może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi na wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Dodany przez Hubert, wtorek, 18 12 2012

Z wizytą u seksuologa

Leczenie zaburzeń erekcji powstałe z przyczyn o podłożu psychologicznym może być prowadzone przy zastosowaniu metod psychoterapeutycznych.

Właściwie zastosowane terapie z obszaru psychoterapii dadzą wtedy spodziewane rezultaty. Gorzej, jeżeli problemy z erekcją przed 30 pochodzą z innego typu źródeł. Badania lekarzy z kliniki wskazały, że mająca problemy z potencją znaczna większość populacji męskiej cierpi na dysfunkcje lub choroby układu krwionośnego. W tego rodzaju sytuacjach jedynym lekarstwem jest operacyjne leczenie zaburzeń erekcji polegające na udrożnieniu tętnic sromowych oraz biodrowych a także wszczepieniu do nich dedykowanych układów uwalniających leki.

Problemy z potencją są spowodowane niezliczonymi różnorakimi powodami, które można podzielić na dwie klasyczne grupy: elementy o podłożu psychologicznym a także elementy o podłożu fizycznym.

Determinanty o podłożu psychologicznym są następujące:
- kompleksy wewnętrzne, kłopoty związane z relacjami z partnerem,
- bojaźń przed nieplanowanym poczęciem dziecka,
- stres powiązany z bieżącą pracą i obowiązkami,
- różnego typu obawy związane z odbyciem stosunku płciowego, a więc czy będę na siłach, aby zadowolić partnerkę, czy podołam, czy partnerka nie będzie się śmiała ze mnie,
- strach przed zarażeniem się przenoszonymi drogą płciową chorobami,
- złe seksualne doświadczenia z przeszłości, które mogą teoretycznie źle rzutować na dzisiejszą sytuację seksualną.

Elementy o podstawie fizycznej mogą być następujące:
- kłopoty farmakologiczne powiązane z zażywaniem leków na schorzenia zupełnie nie powiązane z impotencja leczenie, stosowanie których prowadzi do zaburzeń erekcji,
- kłopoty hormonalne, związane z wadliwą pracą gruczołów tarczycy lub przysadki, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia możliwości do utrzymania wzwodu oraz popędu płciowego,
- problemy o podłożu neurologicznym, które powodują zaburzenia lub przerwanie drogi przewodzenia impulsów nerwowych, co w konsekwencji zahamowuje cały proces uzyskania efektu erekcji,
- zaburzenia wynikłe z zażywania używek takich jak: narkotyki, papierosy, wódka, środki halucynogenne, itp.,
- kłopoty kardiologiczne, które wynikają w większości przypadków ze zmian miażdżycowych.


Zaburzenia potencji, czyli ED (ang. erectile disfunction) to sytuacja, gdy mężczyzna nie jest w stanie utrzymać swojego penisa w zwodzie umożliwiającym odbycie stosunku seksualnego. Problemy z erekcją nie są domeną mężczyzn tylko w podeszłym wieku i tak samo mogą spotykać mężczyzn młodych, w młodym wieku. Nierzadko impotencja niestety idzie w parze z innymi popularnymi chorobami albo schorzeniami takimi jak: cukrzyca, zbyt duże ciśnienie tętnicze czy zmiany miażdżycowe.

Fotografie:

zdrowie
apteki
leczenie
medycyna