Więcej na ten temat

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Króli.

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Dodany przez Maciej, wtorek, 06 07 2018

Psychoterapia praca

Każda praca, jaką zdecydujemy się w przyszłości wykonywać, powinna opierać się na naszym hobby oraz na tym, jakie wykształcenie w tym kierunku zdobędziemy. 
Warto wiedzieć, że każda profesja - zarówno w mniejszym, jak i większym stopniu - pomaga w życiu innym ludziom Przykładem czegoś takiego jest psychoterapia. Gdy będziemy chcieli zostać takimi specjalistami, pomożemy wielu ludziom uporać się z ich problemami, które nie pozwalają im normalnie żyć. 
A negatywnych przeżyć może być wiele - zdrady w związkach, pogrzeby, choroby, klęski żywiołowe, które spowodowały zniszczenia naszego domu i wiele innych, niektórzy z nas po jakimś czasie być może samodzielnie wracają do równowagi psychicznej, ale są też przypadki, w których niezbędna będzie właśnie pomoc psychologiczna, czy też grupy wsparcia, czyli rozmowy z większą grupą ludzi tymi samymi, czy podobnymi problemami o podłożu psychicznym. 
Taki zawód jest bardzo trudny, ale bardzo potrzebny ludziom, którzy bardzo chcieliby, a nie mogą, wrócić do normalnego życia, po traumatycznym wydarzeniu, które odcisnęło piętno na ich zdrowiu psychicznym. Nie ma żadnej reguły na to, kiedy człowiek z takimi problemami wróci do zdrowia - kilka dni, tygodni, miesięcy, czy lat. Każdy przypadek jest bowiem indywidualny i nie da się dokładnie sprecyzować, jak długo taki stan może trwać. 
Gdy jednak osoba z takim problemem pozwoli sobie pomóc i będzie sama tego chciała, na pewno będzie łatwiej człowiekowi, którym jest psychoterapeuta, wdrożyć odpowiednie postępowanie. Kto wie, może my też kiedyś będziemy zostać takimi specjalistami i tym samym pomagać ludziom.

Fotografie:

psychoterapeuta
pomoc psychologiczna
grupy wsparcia