Więcej na ten temat

 • Blackout: Państwo zapłaci firmom za wyłączenie prądu

  Przedsiębiorcy nie będą teraz zmuszani do zmniejszenia zużycia energii na okresie zagrożenia blackoutem. Jednak ci, którzy dobrowolnie zadeklarują ograniczenie mocy, będą mogli liczyć na stały dopływ gotówki. Warunkiem będzie jednak wygranie aukcji.

 • Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

Dodany przez Hubert, środa, 07 12 2012

Psychoterapia na co dzień

W obrębie nauki nazywanej psychoterapią jesteśmy w stanie wyróżnić 4 główne podgrupy: podejście behawioralno-poznawcze, podejście psychoanalityczne, podejście systemowe, podejście humanistyczno-egzystencjalne.

Wszelako obecnie została oddzielona i funkcjonuje jako indywidualna nauka, jak również jest elementem składowym innych odmian psychologii takich jak psychologia poznawcza, psychologia postaci. Zaś pomoc psychospołeczna może być świadczona w zasadzie przez każdą instytucję czy osobę, która obiera to sobie za cel funkcjonowania a także ma jakąś znajomość tematu. W początkach swojego istnienia psychoterapia była uznawana za część szerszej nauki - psychoanalizy. Badania naukowe potwierdziły jej niezwykle wysoką efektywność w leczeniu tego typu problemów. Inwestujemy w indywidualny rozwój osób i zespołów. Zgrupowanie procedur i technik, które pomagają w łagodzeniu chorób i schorzeń z obszaru psychologii nazywa się psychoterapią. Charakterystycznym czynnikiem psychoterapii jest brak używania medykamentów i leczenia farmaceutycznego oraz praca przy pomocy kontaktów międzyludzkich. Propagujemy i rozwijamy pomysły terapeutyczne amerykańskich psychiatrów i psychoterapeutów. Nowoczesna medycyna każe nam zgłębiać całkowicie rozłącznie 2 pojęcia - psychoterapia i pomoc psychospołeczna. Sama psychoterapia jest techniką, którą wybiera pacjent, psychoterapeuta Warszawa i psycholog Warszawa jako terapię niwelowania zaburzeń osobowości, zaburzeń nerwicowych i zaburzeń lękowych. Obszarem zainteresowania pomocy psychospołecznej jest zaś pomaganie w pozycjach kryzysowych, lecz nie ma to wiele wspólnego z definiowaniem schorzenia czy zaburzenia i naukami medycznymi. Z wsparciem przychodzą tutaj pedagodzy, socjoterapeuci, niewykwalifikowani i wykwalifikowani w psychoterapii lekarze, psycholodzy, itd. Według litery prawa pomoc psychoterapeutyczną mogą proponować tylko instytucje czy osoby mające specjalistyczną kwalifikacje i wiedzę.

 • Centrum Świadomości
  Psycholog i Psychoterapeuta Warszawa
  ul. Gwiaździsta 7b/34,
  01-651 Warszawa,
  tel. 502 949 317,
  centrum@swiadomosci.pl

  http://www.centrumswiadomosci.pl

Fotografie:

uroda
zdrowie
terapia