Więcej na ten temat

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

 • Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł

  Ponad 717 tys. zł z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych muszą zwrócić beneficjenci programu 500 plus na Wielkopolsce. Główną przyczyną decyzji o zwrocie świadczenia był przekroczenie kryterium dochodowego.

Dodany przez Zbyszek, środa, 22 07 2014

Psychoterapia - kiedy warto z niej skorzystać?

Niezwykle szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków i codzienne zmartwienia - oto czynniki składające się na tworzenie stresogennego środowiska, w którym przyszło nam funkcjonować.

Niestety, stres stał się piętnem dzisiejszych czasów i z reguły dotyczy nas wszystkich. Nic więc dziwnego, że nawet osoby, które dotąd uważały się za niebywale odporne psychiczne, czasami uginają się pod ciężarem własnych problemów.

Nie jest jednak powiedziane, że w potyczce z codziennością, jesteśmy zdani jedynie na własne siły. Żeby uzyskać pomoc, trzeba jedynie przełamać wewnętrzne opory. Właśnie, opory, które wynikają ze społecznego tabu, bo to, co na zachodzie nie jest niczym niezwykłym ani tym bardziej wstydliwym, u nas pozostaje tematem, o którym nie mówi się zbyt głośno. Mowa oczywiście o psychoterapii.

Psychoterapeuta na pewno nie upora się za nas z naszymi problemami. Pokarze nam jednak inne sposoby postrzegania pewnych spraw, otworzy przed nami dostęp do nowych, szerszych horyzontów myślowych. To, co z założenia nie da się rozwiązać, nagle okaże się dużo łatwiejsze do obejścia. W jakich sytuacjach psychoterapeuta może okazać się pomocny? Zawsze kiedy dotykają nas problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie sami się uporać. Nie ważne czy są one natury rodzinnej, czy osobistej.

Są psychoterapeuci specjalizujący się w terapiach rodzinnych - taka pomoc jest wskazana wtedy, gdy jeden z członków rodziny przeżywa trudny okres lub gdy problem dotyczy wszystkich jej członków. Specjalista pomoże też parom, których związek znalazł się w trudnej sytuacji, np gdy doszło do zdrady. Psychoterapia okazuje się niezastąpiona dla osób z nałogami, którzy po leczeniu odwykowym próbują od nowa nauczyć się funkcjonowania w społeczeństwie. Bardzo często zdarza się, że z pomocy terapeuty korzystają wysoko postawieni pracownicy korporacji, którzy przestają sobie radzić ze stale rosnącą presją i wymogami.

Stara prawda mówi, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Czasami jest to proste, innym razem sporo trudniejsze. Istotne jest, żeby nie wzbraniać się przed pomocą, bo czasami tylko w taki sposób można dojść do ładu z samym sobą.

 • Gabinet Psychologii i Psychoterapii 'W relacji z Tobą' Joanna Tworek

  Aleja Wiśniowa 33/4
  53-137 Wrocław
  tel. 793 134 795
  e-mail: joanna@wrelacjiztoba.pl

  http://www.wrelacjiztoba.pl

Fotografie:

psychologia
psychoterapia
zdrowie