Psychologia

Psychoterapia - kiedy warto z niej skorzystać?

Słowa kluczowe: psychologia, psychoterapia, zdrowie

Psychoterapia - kiedy warto z niej skorzystać?

(...) Niezwykle szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków i codzienne zmartwienia - oto czynniki składające się na tworzenie stresogennego środowiska, w którym przyszło nam funkcjonować. Niestety, stres stał się piętnem dzisiejszych czasów i z reguły dotyczy nas wszystkich. Nic więc dziwnego, że nawet osoby, które dotąd uważały się za niebywale odporne psychiczne, czasami uginają się pod ciężarem własnych problemów.Nie jest jednak powiedziane, że w potyczce z codziennością, jesteśmy zdani jedynie na własne siły. Żeby uzyskać pomoc, trzeba jedynie przełamać wewnętrzne opory. Właśnie, opory, które wynikają ze społecznego tabu, bo to, co na zachodzie nie jest niczym niezwykłym ani tym bardziej wstydliwym, u (...)

Dodany przez Zbyszek, piątek, 22 07 2014

Poukładać siebie

Słowa kluczowe: medycyna, psychologia, psychoterapia, zdrowie

Poukładać siebie

(...) naprawdę ważne i jak uporać się z problemami, które nas trapią. Psychoterapeuta to właśnie ktoś taki. Pozwoli on wyrzucić z siebie wszelkie lęki i napięcia. Uświadomi nam mechanizm działania naszych emocji. To wszystko ukoi nasze zszargane nerwy i pomoże zaakceptować i polubić siebie samego. Psychoterapia może okazać się owocna także w kwestii uporania się z konfliktami w rodzinie, pracy, czy innego (...)

Dodany przez Zbyszek, piątek, 08 01 2014

Porady psychoterapeutów

Słowa kluczowe: apteki, leczenie, psychologia, uroda, zdrowie

Porady psychoterapeutów

(...) jest techniką, jaką dobiera pacjent i psychoterapeuta jako technikę zaleczania zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych i zaburzeń nerwicowych. Nowoczesna medycyna każe nam zgłębiać totalnie rozdzielnie dwa pojęcia - psychoterapia oraz pomoc psychospołeczna. W momencie swoich narodzin psychoterapia stanowiła część szerszej nauki - psychoanalizy. Niemniej jednak obecnie została (...)

Dodany przez Ulryk, piątek, 01 12 2012