Więcej na ten temat

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Gryzelda, wtorek, 01 10 2013

Prywatne leczenie zębów

Mnóstwo pacjentów skarży się, że leczenie zębów na NFZ jest prawdziwą męczarnią.

Po pierwsze, przygnębiająca zdaje się być ogromna kolejka, jaka oblega każdy gabinet stomatologiczny. Drugim powodem są ciągłe oszczędności zagrożonego NFZ, który wprowadza ograniczenia czasowe, ile zębów czy plomb można wstawić bezpłatnie w przeciągu roku.

Teoretycznie, jest to wyjście rozsądne - co jednak zrobić z osobami, które mają wyjątkowe problemy z psującymi się zębami? Zdarzają się osoby, które prawie wcale nie muszą udawać się do dentysty, chyba że na przeglądy. Czasami jednak okazuje się, że pewne osoby potrzebują leczenia zębów przynajmniej raz w miesiącu. W wielu przypadkach okazuje się, że prywatne leczenie zgryzu jest o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem.

Koszt takiej jednorazowej wizyty w miejscu, jak gabinet dentystyczny wiąże się czasami z kwotami rzędu kilkuset złotych, jednakże mamy gwarancję, że wstawiona plomba jest solidnie wykonywana, a nie na szybko. Bardzo często zdarza się bowiem, że w trakcie leczenia na koszt państwa dochodzi do pewnych nieprawidłowości, dlatego dentysta zmuszony jest do ponownego przyjmowania pacjenta.

Zabiegi stomatologiczne wykonywane prywatnie są natomiast niemalże gwarancją wysokiej jakości, ponieważ ludzie wybierający dany gabinet dentystyczny płacą sporo za każdą wizytę. Jeśli więc stwierdzą, iż są niezadowoleni z jakości usług, następnym razem wybiorą zupełnie inny gabinet stomatologiczny.

Z tego powodu zdarza się, że niezadowoleni klienci dostają nie tylko rabaty na kolejne zabiegi, ale nawet częściowo zwraca się im pieniądze, jeśli okaże się, że dany stomatolog zrobił coś nie tak. Przede wszystkim jednak, umawiając się na wizytę na konkretną godzinę możemy być przekonani, iż właśnie o tej porze zostaniemy przyjęci, a nie jak w niektórych gabinetach dentystycznych wykonujących zabiegi na koszt NFZ, kiedy trzeba czekać jeszcze wiele czasu, gdyż zapisano kilku pacjentów na jedną porę.

Nie należy się jednakże przejmować - zawsze znajdą się osoby obstające za publiczną opieką zdrowotną, jak i osoby leczące się prywatnie.

Fotografie:

zdrowie
uroda
medycyna
stomatologia