Więcej na ten temat

 • Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

  59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

 • Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

  Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

 • Elektrownia jądrowa będzie budowana

  Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości technologii

  We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu na Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się na 1974 roku na Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

Dodany przez Michałek, piątek, 19 03 2018

Praca stomatologa

Jak wiadomo, każda praca, którą wykonujemy, powinna opierać się na tym, co naprawdę lubimy robić.

Biorąc pod uwagę to, że tyle, ilu jest ludzi, tyle samo jest hobby, na pewno każdy z nas znajdzie w tym coś, na czym będzie chciał w przyszłości zarabiać pieniądze. Warto nadmienić, iż takie plany mogą się w nas rodzić już od dzieciństwa. 
Bardzo bowiem często ludzie dorośli, gdy spotkają małe dzieci, aby je czymś zainteresować, pytają, co chciałyby one robić w przyszłości. Oczywistym jest, że to forma pewnego rodzaju żartów, niemniej jednak takie dziecięce marzenia bardzo często stają się rzeczywistością. Wiele małych dzieci marzy o tym, aby zostać lekarzem i pomagać ludziom. 
Gdy w przyszłości te marzenia stają się naszym celem w życiu, robimy wszystko, aby to osiągnąć. Jak wiadomo, profesji lekarskich jest mnóstwo. Jednym z nich jest stomatologia. Leczenie zachowawcze, kanałowe, ekstrakcja, ortodoncja, usuwanie kamienia nazębnego, czy protetyka wchodzą w zakres obowiązków takiego lekarza. Właśnie dlatego, podczas wizyt kontrolnych u lekarza takiej specjalizacji, podejmuje on decyzje o tym, jakiego rodzaju zabiegom zostaniemy poddani. 
Na tym właśnie polega ta praca - na sprawdzaniu stanu zębów, oraz na wykonywaniu zabiegów, które pozwolą jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem. Ale to, że lekarz zaplombuje zęby, czy usunie z nich kamień, nie oznacza, że my sami nie mamy w tej kwestii obowiązków, bo przecież ważna jest też higiena - codzienne szczotkowanie, używanie nici dentystycznych, czy płynów do płukania jamy ustnej wchodzą bowiem w zakres codziennej higieny i pielęgnacji.
Profesjonalni stomatolodzy -

Fotografie:

ortodoncja
stomatologia
protetyka