Więcej na ten temat

 • Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

  59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

 • Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

  Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

 • Elektrownia jądrowa będzie budowana

  Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości technologii

  We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu na Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się na 1974 roku na Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

Dodany przez Zbyszek, środa, 08 01 2014

Poukładać siebie

Dziś psychoterapia i przyznanie się do niej to nie wstyd.

Zwłaszcza w tak dużych miastach, jak chociażby Wrocław. Pęd życia i natłok informacji często sprawiają, że nie możemy uporać się sami ze sobą i swoimi problemami. Nie ma co zwlekać i liczyć na to, że damy sobie radę sami.

Lepiej od razu zwrócić się do osoby, która pomoże nam poukładać siebie i pomóc nam dojść do tego, co dla nas naprawdę ważne i jak uporać się z problemami, które nas trapią. Psychoterapeuta to właśnie ktoś taki. Pozwoli on wyrzucić z siebie wszelkie lęki i napięcia. Uświadomi nam mechanizm działania naszych emocji. To wszystko ukoi nasze zszargane nerwy i pomoże zaakceptować i polubić siebie samego.

Psychoterapia może okazać się owocna także w kwestii uporania się z konfliktami w rodzinie, pracy, czy innego typu problemami międzyludzkimi. Psycholog pomoże nam wysnuć wnioski na temat swojego postępowania i zachowań, które być może są powodem eskalacji konfliktów w relacjach interpersonalnych. Psychoterapia jest więc nie oznaką słabości, ale dojrzałości i odwagi, które pozwolą nam na odzyskanie wewnętrznej równowagi i samoakceptacji.

A kiedy zrozumiemy i polubimy samego siebie, łatwiej będzie nam nawiązywać trwałe i wartościowe relacje z innymi - to już prosta droga do zadowolenia i szczęścia, które tak łatwo zgubić w dzisiejszych czasach lub też po prostu nie zauważyć go, będąc skupionym na swoich wewnętrznych rozterkach, wątpliwościach i lękach. Nie bójmy się więc i dajmy sobie szansę na pełniejsze życie.

Autorem tekstu jest Joanna Tworek prowadząca prywatną praktykę psychoterapeutyczną we Wrocławiu.

 • Gabinet Psychologii i Psychoterapii 'W relacji z Tobą' Joanna Tworek

  Aleja Wiśniowa 33/4
  53-137 Wrocław
  tel. 793 134 795
  e-mail: joanna@wrelacjiztoba.pl

  http://www.wrelacjiztoba.pl

Fotografie:

zdrowie
medycyna
psychologia
psychoterapia