Więcej na ten temat

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Ulryk, wtorek, 01 12 2012

Porady psychoterapeutów

Budujemy indywidualny rozwój zespołów i osób.

Z wsparciem przybywają tutaj niewykwalifikowani i wykwalifikowani w psychoterapii lekarze, socjoterapeuci, pedagodzy, psycholodzy, itd. W obrębie nauki zwanej psychoterapią jesteśmy w stanie wyróżnić cztery główne nurty: podejście psychoanalityczne, podejście behawioralno-poznawcze, podejście humanistyczno-egzystencjalne, podejście systemowe. Obszarem zainteresowania pomocy psychospołecznej jest natomiast pomaganie w położeniach kryzysowych, ale nie ma to wiele wspólnego z naukami medycznymi i definiowaniem schorzenia czy zaburzenia. Charakterystycznym czynnikiem psychoterapii jest brak używania farmaceutyków oraz leczenia farmakologicznego oraz praca przy zastosowaniu kontaktów międzyludzkich. Sama psychoterapia jest techniką, jaką dobiera pacjent i psychoterapeuta jako technikę zaleczania zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych i zaburzeń nerwicowych. Nowoczesna medycyna każe nam zgłębiać totalnie rozdzielnie dwa pojęcia - psychoterapia oraz pomoc psychospołeczna. W momencie swoich narodzin psychoterapia stanowiła część szerszej nauki - psychoanalizy. Niemniej jednak obecnie została wyselekcjonowana i istnieje jako osobna dziedzina nauki, jak również jest elementem składowym innych odmian psychologii takich jak psychologia poznawcza, psychologia postaci. Zaś pomoc psychospołeczna może być realizowana w zasadzie przez każdą osobę czy instytucję, jaka obiera to sobie za cel funkcjonowania i posiada jakąś wiedzę na ten temat. Ekspertyzy naukowe potwierdziły jej niesamowicie wysoką skuteczność w radzeniu sobie z tego typu schorzeniami. Zbiór technik i procedur, które pomagają w leczeniu schorzeń i chorób z dziedziny psychologii określa się psychoterapią. Zgodnie z literą prawa pomoc psychoterapeutyczną mogą proponować tylko osoby lub instytucje mające specjalistyczną kwalifikacje i wiedzę.

Profesjonalne konsultacje psychologiczne

Fotografie:

uroda
apteki
leczenie
psychologia
zdrowie