Więcej na ten temat

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Króli.

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Dodany przez Hubert, piątek, 10 05 2013

Pomoc dla ciężarnych

Znany dobrze kobietom stan błogosławiony to dla niej ogromna chwila pełna szczęścia, ale też olbrzymi stres i wysiłek.

Jedynie kobieta w ciąży może zrozumieć to jak się czuje druga kobieta w ciąży, jak to jest być w ciąży, jak to jest rodzić, w końcu jak to jest zostać mamą. Na szczęście mogą one korzystać z takiej formy wsparcia jak pomoc profesjonalistów. Takie chwile generują u kobiet masę różnych pytań, wątpliwości, dylematów.

Z pewnością ciężarnej kobiecie bardzo dużo jest w stanie pomóc szkoła rodzenia, która pozwoli na to, że kobieta będzie miała szansę poznać wszystkie etapy ciąży, oraz te najważniejsze, czyli czas na kilka tygodni przed rozwiązaniem oraz ten najważniejszy dzień czyli rodzenie. Ciężarna, która pierwszy raz zaszła w ciążę nie ma pojęcia jak ma się zachować w różnego rodzaju momentach, dlatego przebycie kursu w takiej szkole pozwoli kobiecie przyzwyczaić się do pewnych chwil, jakie będzie musiała przejść. Nauczyciele prowadzący tego typu placówki powiedzą w skrócie jak rodzić, aby poszło to jak najsprawniej. Szkoły rodzenia potrafią dać kobietom ogromną ilość przydatnych informacji dotyczących całego procesu przygotowania się do porodu oraz samego porodu.

Jeżeli chcemy znaleźć szkoły rodzenia albo doulę w swoim mieście, to najszybszą drogą do tego będzie przejrzenie zasobów internetowych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać tam swoje pytanie oraz nazwę miasta, przykładowo 'szkoła rodzenia we Wrocławiu' albo 'doula z Wrocławia'. Trafimy albo na bezpośredni kontakt do danej placówki albo osoby, albo dotrzemy do spisu takich kontaktów. Istnieje spora szansa, że trafimy do kliniki o nazwie Centrum Świadomego Rodzicielstwa pod adresem http://www.krainadouli.pl prowadzonej przez Julię Sondhi - doulę, instruktor masażu dzieci shantala, doradcę noszenia dzieci w chustach. Dobrze jest dowiedzieć się nie tylko o zakres usług, ale również opłaty za konkretne usługi, warto też porównać oferty do innych i tym sposobem wybrać ofertę, która będzie najlepsza jakościowo, ale też i korzystna cenowo.

Bardzo przydatna w okresie ciąży jest pewnego rodzaju akuszerka o nazwie doula. Taka pomocniczka ma normalny zawód, a jest to specjalistka od spraw typowo ciążowych, kobiecych, od wychowania dzieci, ma ona trochę wiedzy jak położna, niemniej oczywiście nie jest ona lekarzem. Po prostu jest to kobieta, która zdobyła praktycznie osiągnięte doświadczenie zarówno jako matka, jak i rodzicielka, wychowawca dzieci. Tego rodzaju pomocniczka taka nie może powiedzieć, że posiada coś na rodzaj jakiegoś certyfikatu, ale ma ona tak dużą wiedzę w swojej dziedzinie oraz informacje, jakie zdobyła w swoim życiu, i tym samym jakie musiała zdobyć.

Fotografie:

uroda
apteki
leczenie
poród
macierzyństwo