Więcej na ten temat

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Hubert, , 15 08 2017

Pierwszy krok ku zmianie

Kiedy pogarsza się samopoczucie, to jeszcze nie powód, by pędzić do psychiatry.

Z większością problemów człowiek jest bowiem w stanie poradzić sobie sam. Jeżeli jednak nie umie tego zrobić, wówczas lekarz psychiatra może zapewnić mu cenne wsparcie. Pomoże chociażby wskazać źródło złego samopoczucia czy zaburzeń psychofizycznych. A to już połowa sukcesu.


Do gabinetu takiego specjalisty jak lekarz psychiatra z Łodzi nie trzeba chodzić regularnie, niekiedy wystarczy już jedna wizyta, aby poczuć się lepiej. Czasami zamiast indywidualnych spotkań zalecana jest psychoterapia grupowa dla młodzieży i seniorów. Rozmowa w grupie ludzi o podobnych problemach to bardzo oczyszczające doświadczenie. Często to pierwszy krok, poczyniony w kierunku zmiany na lepsze. Zbyt często ludzie bagatelizują swoje potrzeby i własne problemy.

Wydaje im się, że muszą się poświęcić dla innych i zapomnieć o sobie. To błędna i bardzo krótkowzroczna strategia. Sami lekarze psychiatrzy zachęcają do tego, by w pierwszej kolejności myśleć właśnie o sobie. O swoich potrzebach, własnym bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu. To nie egoizm, to sposób na to, by być samodzielną jednostką. Kimś, kto ma siłę do działania i może pomóc innym. W celu wypracowania takiej odporności, warto czasami odwiedzić prywatne gabinety psychiatryczne w Łodzi. Rozmowa z obcym człowiekiem pomaga złapać nieco więcej dystansu, a poza tym spuścić trochę przysłowiowej pary. Potem można wrócić do codzienności i nadal być twardzielem. Nawet najsilniejszy człowiek potrzebuje czasami oparcia.

Fotografie:

zdrowie
uroda
leczenie
depresja
psychiatra