Więcej na ten temat

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Hubert, piątek, 15 08 2017

Pierwszy krok ku zmianie

Kiedy pogarsza się samopoczucie, to jeszcze nie powód, by pędzić do psychiatry.

Z większością problemów człowiek jest bowiem w stanie poradzić sobie sam. Jeżeli jednak nie umie tego zrobić, wówczas lekarz psychiatra może zapewnić mu cenne wsparcie. Pomoże chociażby wskazać źródło złego samopoczucia czy zaburzeń psychofizycznych. A to już połowa sukcesu.


Do gabinetu takiego specjalisty jak lekarz psychiatra z Łodzi nie trzeba chodzić regularnie, niekiedy wystarczy już jedna wizyta, aby poczuć się lepiej. Czasami zamiast indywidualnych spotkań zalecana jest psychoterapia grupowa dla młodzieży i seniorów. Rozmowa w grupie ludzi o podobnych problemach to bardzo oczyszczające doświadczenie. Często to pierwszy krok, poczyniony w kierunku zmiany na lepsze. Zbyt często ludzie bagatelizują swoje potrzeby i własne problemy.

Wydaje im się, że muszą się poświęcić dla innych i zapomnieć o sobie. To błędna i bardzo krótkowzroczna strategia. Sami lekarze psychiatrzy zachęcają do tego, by w pierwszej kolejności myśleć właśnie o sobie. O swoich potrzebach, własnym bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu. To nie egoizm, to sposób na to, by być samodzielną jednostką. Kimś, kto ma siłę do działania i może pomóc innym. W celu wypracowania takiej odporności, warto czasami odwiedzić prywatne gabinety psychiatryczne w Łodzi. Rozmowa z obcym człowiekiem pomaga złapać nieco więcej dystansu, a poza tym spuścić trochę przysłowiowej pary. Potem można wrócić do codzienności i nadal być twardzielem. Nawet najsilniejszy człowiek potrzebuje czasami oparcia.

Fotografie:

zdrowie
uroda
leczenie
depresja
psychiatra