Więcej na ten temat

 • Ministerstwo zachęca do kupowania bitcoinów? To oszustwo

  Wejdź na handel kryptowalutami - zachęcają maile wysyłane... z rządowych adresów. Takie wiadomości trafiają do skrzynek internautów np. z domeny mg.gov.pl - czyli dawnego Ministerstwa Gospodarki. na rzeczywistości te wiadomości są jednak spreparowane nie mają nic wspólnego z instytucjami rządowymi.

 • W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT

  W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.

 • Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

  Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.

 • Polacy mają gen przedsiębiorczości

  Polacy są jednym z najbardziej przedsiębiorczych narodów na Europie. Potwierdzają to badania ankietowe.

Dodany przez Ulryk, wtorek, 10 05 2018

Kwestia aborcji

Osoby posiadające ściśle określone poglądy zazwyczaj zacięcie ich bronią.

Szczególnie, jeśli są w pełni przekonani o ich słuszności. 
Jednak w wielu przypadkach powinniśmy wziąć pod uwagę, że inni mogą sądzić inaczej i mają do tego pełne prawo. Świat jest piękny właśnie dzięki różnorodności. Dysponujemy różnymi doświadczeniami i przeżyciami, które kształtują nasz światopogląd. 
Dla wielu ochrona życia nienarodzonego jest najważniejsza. Z uwagi na to w ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość organizacji prolife, które działają aktywnie na terenie całego kraju. Kampania stop aborcji jest zauważalna na naszych ulicach. Dla wielu to powód do dumy i radości, dla innych wręcz przeciwnie. Jednak należy pamiętać, że po obu tronach stoją ludzie. 
Z uwagi na to do całej sytuacji powinniśmy podchodzić z odrobiną dystansu i ogromną ilością życzliwości. Dialog nawet między tak skrajnie różniącymi się grupami jest możliwy. Wszelkie decyzje i propozycje zmian powinny być przedyskutowane przez całe społeczeństwo. Tylko wtedy jesteśmy w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski i znaleźć najlepsze rozwiązanie sytuacji. Na samym początku priorytetem powinna być edukacja młodzieży. To właśnie w ten sposób jesteśmy w stanie zwiększyć świadomość i ograniczyć ilość niechcianych ciąż. Zwiększa to bezpieczeństwo młodych ludzi i daje im psychiczny komfort. 
Z uwagi na to niezbędne są dodatkowe zajęcia prowadzone w szkołach przez odpowiednio przygotowane osoby. Tylko wtedy przyniosą one najlepsze możliwe rezultaty.

Fotografie:

ochrona życia nienarodzonego
stop aborcji
prolife