Więcej na ten temat

 • Blackout: Państwo zapłaci firmom za wyłączenie prądu

  Przedsiębiorcy nie będą teraz zmuszani do zmniejszenia zużycia energii na okresie zagrożenia blackoutem. Jednak ci, którzy dobrowolnie zadeklarują ograniczenie mocy, będą mogli liczyć na stały dopływ gotówki. Warunkiem będzie jednak wygranie aukcji.

 • Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

Dodany przez Ula Tytus, czwartek, 01 03 2015

Kłopoty z mową u dorosłych

Przyjęło się, iż wady wymowy najczęściej eliminowane są u dzieci, bowiem tylko w młodym wieku ten problem się pojawia.

Niektórzy sądzą nawet, iż trudność ta zanika samoistnie wraz z procesem dojrzewania. Jest to jednak myślenie błędne, gdyż również w latach późniejszych wszelkiego rodzaju defekty mogą wpływać na to, jak mówimy. Dlatego należy je korygować.

Logopeda dla dorosłych już od pewnego czasu jest powszechnie dostępny. Wiele placówek, poza zajęciami z dziećmi, przyjmuje również osoby starsze, które borykają się z różnymi problemami związanymi z wymową. Mogą być one wywołane z kilku powodów. Wymienić można chociażby wszelkie choroby układy nerwowego, jak udar mózgu czy te związane z wirusami i bakteriami. Powodują one zaburzenia ruchowe, ale także komunikacyjne. Odpowiedni specjalista w takiej sytuacji przeprowadza diagnozę pacjenta, a następnie przystępuje do terapii, mającej na celu usprawnienie działania aparatu mowy. Jest to niezwykle ważna dziedzina, gdyż pozwala takim osobom na nowo rozpocząć życie wśród innych ludzi.

Niemniej istnieją także dziedziny pracy z dorosłymi, które nie wiążą się z eliminowaniem skutków chorób. Logopeda może bowiem też pomóc poprawić jakość mowy u osób zdrowych, które, z racji swojej pracy, chcą, aby sposób ich wysławiania się stał na odpowiednim poziomie.

Więcje informacji znajdziesz na stronie www

 • Centrum logopedyczne Daniela Michniewicz

  Nenckiego 138
  52-212 Wrocław

  http://www.logopeda-michniewicz.pl

Fotografie:

uroda
medycyna
leczenie