Więcej na ten temat

 • 82 proc. majątku wygenerowanego na 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych

  82 proc. majątku wygenerowanego na 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych ludzi, podczas gdy najbiedniejsza połowa ludzkości nic nie otrzymała - wynika z opublikowanego na poniedziałek raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.

 • Ministerstwo zachęca do kupowania bitcoinów? To oszustwo

  Wejdź na handel kryptowalutami - zachęcają maile wysyłane... z rządowych adresów. Takie wiadomości trafiają do skrzynek internautów np. z domeny mg.gov.pl - czyli dawnego Ministerstwa Gospodarki. na rzeczywistości te wiadomości są jednak spreparowane nie mają nic wspólnego z instytucjami rządowymi.

 • W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT

  W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.

 • Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

  Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.

Dodany przez Hubert, wtorek, 16 02 2013

Jak zdrowo żyć

Nie jest tajemnicą, iż duża część wytwarzanej na naszym globie żywności jest produkowana w oparciu o zmodyfikowane genetycznie nasiona, nie stroni się także od sztucznych nawozów oraz pestycydów.

Nie potrafimy sobie uświadomić, iż wszystkie te czynniki są w szybki sposób kumulowane w roślinach, a następnie przez nas konsumowane wraz z pięknie wyglądającymi rzodkiewką czy pomidorem.

Gdzie kupić zdrową żywność ekologiczną? W większych miastach takich jak Wrocław, Warszawa, Poznań, czy Kraków nie stanowi to już większego problemu. Sklep ekologiczny Eko-Kraina jest już nieomal w każdej dzielnicy. Tam nabędziemy pieczywo pieczone na zakwasie, zakupimy słodziki, herbaty jak również kawy pochodzące z upraw kontrolowanych, ekologiczne konfitury oraz dżemy, produkty ekologiczne bezcukrowe, zamówimy owocowe i warzywne przetwory. Każdy internetowy sklep ekologiczny udostępnia w swojej ofercie również żywność bezglutenowa właściwa dla osób, których przewodowy pokarmowe nie akceptują glutenu. A ten składnik diety jest niestety obecny w wielu zbożowych produktach takich jak makarony, pieczywo, mąki. Gluten jest składnikiem najpopularniejszych zbóż takich jak pszenica, jęczmień, żyto.

Mało kto uświadamia sobie, że kluczem do zdrowego życia i dobrego samopoczucia bez zbędnych chorób oraz dolegliwości jest prawidłowe jak również zdrowe odżywianie się. Nie do przecenienia znaczenie ma w tym przypadku przyjmowanie posiłków o precyzyjnie określonych porach a także cykliczność a także spożywanie przynajmniej jednego gorącego posiłku dziennie. Ale co istotniejsze, niezwykle istotne jest to, z jakiego rodzaju półproduktów a także surowców wytworzono nasze codzienne jedzenie.

Na szczęście w Europie coraz większe ilości wytwarza się żywności wolnej od nadmiaru składników zagrażających zdrowiu człowieka. Jest to tak zwana żywność ekologiczna, która spełniać musi surowe normy chemiczne. Powstaje coraz więcej gospodarstw ekologicznych, które dzięki dedykowanym dopłatom ekologicznym z Unii Europejskiej mogą konkurować z sukcesem na rynku. Oczywiście zdrowa żywność musi być droższa, a zbierane zbiory nie są jak w przypadku rolnictwa tradycyjnego tak obfite, jednakże uświadamianie społeczeństwu oraz odpowiednia edukacja o tym, iż produkcja zdrowej żywności zaprocentuje wszystkim, przynoszą coraz lepsze rezultaty. Coraz więcej ludzi zastanawia się, jaki wpływ na zdrowie ma zawartość wszystkich elementów dodatkowych, czyta informacje o składzie, spogląda, co jest napisane na etykietach produktów.

Fotografie:

zakupy
sklepy
żywność
ekologia