Więcej na ten temat

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Janusz, piątek, 22 11 2017

Czy to już rak prostaty?

Jeżeli jesteś mężczyzną w wieku poniżej czterdziestego roku życia, to najwyższy czas zadbać o swoje zdrowie.

Nie tylko dla siebie, ale także dla swojej rodziny. Często bardzo przykrym zdarzeniem jest śmierć bliskiej osoby w wyniku choroby nowotworowej. Aby zabezpieczyć się przed rakiem najlepiej regularnie chodzić do specjalistów i badać się na obecność nowotworu w organizmie. Jedną z najczęstszych chorób jest rak prostaty. 
Nie jest to oczywiście wyrok i w zależności od stadium da się spokojnie go zwalczyć, jednak nie należy zwlekać z wizytą u lekarza specjalisty, które dokładnie przebada Ciebie pod tym kątem. Oprócz standardowego wywiadu lekarskiego, gdzie zostaniesz zapytany o problem z nietrzymaniem moczu, czy o ból w trakcie wypróżniania się, zostanie prawdopodobnie pobrana próbka moczu do badania laboratoryjnego oraz krew w tym samym celu. 

Rozpoznanie raka prostaty nie jest proste, wymaga to sporo czasu oraz dokładnego postawienia diagnozy. Pierwsze wyniki otrzymuje się już w ciągu kilku tygodni, a leczenie można rozpocząć niemalże od razu. Jeżeli ku Twojej uciesze okażę się, że to nie rak, a tylko problemy z prostatą bez zmian nowotworowych to możesz liczyć na pomoc lekarza specjalisty. Poda on sposoby na nietrzymanie moczu, wypisze odpowiednie lekarstwa, być może antybiotyki. 

Należy pamiętać o tym, że raz zaleczona choroba może zawsze powrócić i fakt, że udało nam się ją skutecznie wyleczyć nie oznacza jeszcze, że choroba w tym ta najgorsza - nowotworowa może jeszcze nawrócić. Dlatego jeszcze raz przypomnę o konieczności regularnego chodzenia na badania profilaktyczne do urologa.

Fotografie:

zdrowie
lekarstwa
leczenie