Więcej na ten temat

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

 • Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł

  Ponad 717 tys. zł z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych muszą zwrócić beneficjenci programu 500 plus na Wielkopolsce. Główną przyczyną decyzji o zwrocie świadczenia był przekroczenie kryterium dochodowego.

Dodany przez Hubert, piątek, 16 12 2015

Badania profilaktyczne prostaty dla mężczyzn

"Movember Polska" to coroczna kampania charytatywna, która jest poświęcona mężczyznom i ich zdrowiu.

Przypada na listopad i trwa okrągły miesiąc, przy którym są zapuszczane stylowe wąsy. Tak prezentujący się panowie są żywą reklamą, która ma podnosić świadomość innych mężczyzn o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą rak prostaty. Ciche zagrożenia dla zdrowia. Rozwija się bardzo powoli i nie nie daje żadnych objawów przez wiele lat pomimo znacznego rozrostu gruczołu krokowego. Przebadaj się, Urologia na Lindleya zaprasza!
Najczęściej mężczyźni udają się do specjalisty dopiero wtedy, gdy zauważają u siebie niepokojące symptomy. Głównie są to trudności z oddawaniem moczu, ból oraz dyskomfort w obrębie miednicy i nóg. Niejednokrotnie choroba znajduje się już w zaawansowanym stadium. Nie od dziś wiadomo, że badania profilaktyczne są kluczowe dla wczesnego wykrycia choroby, a to z kolei lepiej rokuje na przebieg choroby, a nawet jej zupełne wyleczenie. Wielu mężczyzn w obawie przed diagnozą lub z poczucia naturalnego wstydu świadomie rezygnuje z podstawowego i nieinwazyjnego badania per rectum. 
Każdy z panów po ukończeniu czterdziestego roku życia, a nawet wcześniej, jeśli są znane przypadki zachorowania w rodzinie, powinien jednak udać się do urologa lub lekarza pierwszego kontaktu, by zostało wykonane badanie prostaty. Ma ono na celu dostrzeżenie takich zmian, jak przerost lub stan zapalny gruczołu krokowego. W zakres badań powinno również wejść badanie USG jamy brzusznej, na którym zobrazowana będzie prostata. Męskość objawia się na różne sposoby, a największy jej przejaw to odpowiedzialność za własne zdrowie i przyszłość najbliższych.

Fotografie:

zdrowie
lekarstwa
leczenie
urologia
movember
warszawa